بورس  -  بانک و بیمه  -  صنعت و معدن   -  نفت و انرژی  -  مسکن و عمران  -  کشاورزی  -  حمل و نقل

حميد رضا نقاشيان :

وازده از برجام ، واخورده از فرجام

دی ماه ۱۳۹۴ پیش بینی کرده بودم برجام حاصل افکار کودکانه ایست که نه به فرجام و نه به انجام خواهد رسید
حمیدرضا نقاشیان
  وازده از برجام ، واخورده از فرجام

دیروز یعنی روزجمعه ۱۲ آذر ۹۵ و به عبارتی عرق سرد بر پیشانی دیپلماتهای هوچی در وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در دولت یازدهم نشست .

عرقی که سردیش با هیچ ورقی به گرمی نخواهد گرایید. در دولت دمکراتها و حضور واپسین روزهای حاکمیت اوباما بعد از کنگره در امریکا مجلس سنا هم تحریمهای ناشی از قانون اتمام پذیرفته شده آی آس آ

   Iran Sanction Act را با تقریبا صددرصد رای مثبت علیه ایران و کشورهای در گیر برجام در اروپا تصویب کرد و بدون شک اوباما نیز آنرا تایید خواهد نمود.ان روزها در مقاله ای نوشتم:

قديمها در بازار معاملات وقتي كسي يك معامله بي رمق و از روي وادادگي ميكرد ميگفتند « سگ داده سگتوله گرفته» از آنجا كه ما صنعت هسته اي را دست آورد گرانقدر جوانان دانشمند و بعضا به توفيق شهادت نايل آمده كشور عزيز و انقلابيمان قلمداد ميكنيم عبارت سگ را بكار نميبريم تا خداي ناكرده كمترين اهانتي به صنعت هسته اي روا نكرده باشيم اما في الواقع 

ميتوان گفت « شير نري داده ايم كُرّه خر استانده ايم» چرا كه دريك موازنه قابل شمارش همه آنچه دولت يازدهم در قبال هزينه هاي سياسي ، اجتماعي

، اقتصادي ، اخلاقي انجام داد در مقابل آنچه دريافت نمود كه بدون كمترين شائبه اي كمترين منفعتي براي ملت و حتي دولت هم در بر نداشت ندارد دیروز همین کٌره خر هم سقط گردیدو معلوم شد، مصرع مذكور حتی عين مصداق مزبورهم نبوده است.

اگر منصفانه و دور از انگ و تهمت سياسي عمل تيم مذكور و نتيجه بدست آمده را در يك ترازو ارزيابي كنيم به نتيجه ي وحشت ناك غبن آميز بر ميخوريم كه در تاريخ عملكرد ملت ايران نمونه هايي مانند آن به ندرت يافت ميشود .مگر امثال تركمن چاي .از قبل از مذاکره مقام معظم رهبری هشداردادند که امریکا قابل اعتماد نیست ولی دل فریفتگی به غرب این هشدار پیر برنا در منطق و عزت طلبی را به کم انگاشت و کرد آنچه امروز جز خیانت نام دیگری بدان نمیتوان گذاشت.

ارزيابي شخصي حقير از آنچه دادیم و آنچه نگرفتيم همان است که در دیماه گذشته به قلم کشیدم موضوع :

به دست دادن ظريف با وزيرخارجه امريكا نمي ارزيد.

به بغل گرفتن وزير خارجه فرانسه نمي ارزيد.

به خنديدن كودكانه با وزراي خارجه دول دشمن نظام نمي ارزيد.

به بي اعتبار كردن حجم خصومت و دشمني نظام و انقلاب با آنان ايضاً

به امتيازي كه در حضور ومراقبت هاي نوبه اي آژانس داده ايم ايضاً

به مكالمه ولو كوتاه حسن روحاني با اوباما ايضاً

به اتهام پنهانكاريهاي دولت در مقابل مجلس و ملت ايضاً

به اتهاماتي كه مخالفين اوباما به ملت و دولت و نظام ما زدند، ايضاً

به دم در آوردن تركيه و حجاز و خرده مملكتها در مقابل انقلاب ايضاً

به دامن زدن در صف فشرده ملت و القاء دو دستگي ملت ايضاً

به بي آبروكردن جوانانمان در حج عمره ايضاً

به از دست دادن حجاج شريف و عزيزمان در حج ٩٤ايضاً

به ۲۰ دقیقه تصویب لاریجانی و ۲۰ دقیقه تحریم سنای امریکا ایضاً

و اگر بخواهم بجز كل صنعت هسته اي كه بجز علم و فناوري اعتبار و ارزش فرهنگي براي ايرانيان ، عزتي بي همانند فراهم آورده بود را هم به ايضاً اضافه كنم به فراهم آمدن رابطه بانكي براي دوسه تا از بانكهاي ايراني آنهم زير سايه نظارت همه دشمنان و دشمني ها في الواقع ميتوان دوباره و با صراحت گفت:

«  كودكاني را فرستاديم جنگ» «  غــافل از دندان بُرّاي نهنـگ » «آبرو بردند از این شیر ژیان»« آبروشان گشت خود بی آب و رنگ» 

با این تحریم ظالمانه که اوباما در پاشنه خداحافظی با کاخ سفید از مجلسین کنگره و سنا علیه ملت ایران دشت کرد ميتوان دوباره و با صراحت گفت :

ضرر كرديم زيرا كوتاه آمديم . ضرر كرديم زيرا دشمن خسته و درمانده بود و ما در خستگي و درماندگيش بداد او رسيديم . ضرر كرديم زيرا آنچه داديم و آنچه نگرفتيم باهم قابل قياس نيستند. ضرر كرديم زيرا دست از مقاومت كشيديم. ضرر كرديم زيرا از مكتب خود كه اشداء علي الكفار بود ، عقب نشستيم . اين عقب نشيني آنقدر زیانبار بود که جيبوتي نوک انگشتی در نقشه جهان را علیه ما جري كرد.

 اين عقب نشيني سومالي و سودان و حجاز را پر روكرد. اين عقب نشيني دل انقلابيون اين كشور را جراحت زد. اين عقب نشيني دل واپسي آفريد. اين عقب نشيني باعث كيف و خوشامد دستگاه خفيه انگلستان و امريكا و در خفا موساد شد. منافقین به این عقب نشینی راضی شدند و صد ها عارضه فراموش نشدنی دیگر از جیب انقلاب و ملت.

اينها معتقدند ريشه هاي انقلاب را در مذاكرات خشكانده اند که این تحریم نشان داد نتوانسته اند و ان شاالله تا ظهور ناجی بشریت هم نخواهند توانست بخشکانند . 

اينها معتقدند دولت و ملت ايران از اين پس جيره خور آنانند که ملت استوار و سر زنده در مقابل آنها ایستاد و فریبشان را نخورد و همین ایستادگی موجب تحریم گردید.. 

اينها ميفهمند كه ما در مذاكرات با آنها حرف محرمانه از ملت زديم اما ملت اگرچه نافرمانان و غرب زدگان را نخواهد بخشید اما مشت آنان را گشود و به امیالشان تن در نداد.

اينها تحليل ميكنند كه بعد از خميني (ره) دولتها زور شكستن مقاومت را نداشتند اما اين دولت داشت و شكست و هنوز یکسال نگذشته خود به باور غلط خود اذعان کردند. 

بسيار دلسردم . بسيار مغبونم. بسيار محزونم. و ميفهمم كه :

در ژنو و نيويورك و مسقط و وين و ايضاً در حجاز و ... بر ما چه رفت و اما این دل سردی به تجربتی در آمیخت که بر همه ثابت شد که غرب یکپارچه کلاش و بد عهد و تمامیت خواه است .

تيتر روزنامه هاي آنروز را ديدم كه نوشته بودند ، تحريم رفت و تیتر روزنامه های امروز را میبینم که نوشته اند تحریم نرفته برگشت.

گويي مقايسه كرده بودند با «شاه رفت » در انقلاب و فکر میکردند این نوعی پیروزیست و امروز به باوری رسیدند که این برجام نه بر انجام و نه بر انسجام بود که عجولانه قصد تحمیل داشت.

امروز اگر چه از شکست ذلیلانه دولت یازدهم افسرده ام و آنرا به زیان ملت میدانم اما به فضل پروردگار برای باز گرداندن همیت علمی ملت ایران خوش بینم.

امروز اروپا هم کاری از پیش نبرد و درمقابل زیاده خواهی امریکا واخورده شد

حتی اگر بیانیه بدهد و کار امریکا را نقض برجام بداند واخورده است.

ما تنها یک راه بیشتر نداریم و آن اینکه برجام را ندیده گرفته و زیان هسته ای خود را جبران کنیم

ما چاره را در خیری پیش بینی میکنیم که خدای متعال برای ملت ایران فرا رونهاده است.

ولذاست که دولت بی نور یازدهم را رفته قلمداد میکنم و بفضل خدا براي خيزشي نو در بازگرداندن عزت به ملت در انتخابات پيش رو اميد وارم 

والسلام

 

کد: 500557581

زمان انتشار: شنبه 13 آذر 1395 07:55 ق.ظ

منبع: مرکز رسانه های دیجیتال سخن گستر

تعداد نمایش: 290

ثبت نظر

نام

پست الکترونیکی

آدرس

نظر

رتبه

 
مجله صبح
۰ کسب و کار
۰ موفقیت و روانشناسی
۰ زندگی مطلوب
 
۰ منزل
۰ آشپزی
۰ اشتغال و خانه
۰ معرفی
۰ اخبار شما
صبح اقتصاد
۰ آگهی و تبلیغات
۰ تماس با ما
۰ درباره ما
کلیه حقوق این سایت متعلق به روزنامه صبح اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

چهارشنبه, دی 29, 1395 05:32 ب.ظ