بورس  -  بانک و بیمه  -  صنعت و معدن   -  نفت و انرژی  -  مسکن و عمران  -  کشاورزی  -  حمل و نقل

رژیم صهیونیستی ضعیف تر از قبل

حمید رضا نقاشیان
رژیم صهیونیستی ضعیف تر از قبل

خداي متعال را شاكريم كه فرهنگ مقاومت موجب اعتلاي عظمت غزه و مردم شهيد و مجروح داده آن گرديد و في الواقع شكر خداي متعال در حفظ اين موهبت الهي است كه دشمن را زبون بشماريم و در مقابل فرهنگ شيطاني و بلوف مدارش جا نزنيم. 
انقلاب اسلامي ايران هم در سال ٥٧درسايه همين امر يعني انديشه و فرهنگ انقلابي و مقاوم درمقابل رژيم خونخوار وتا دندان مسلح شاهنشاهي به پيروزي نائل آمد وقلم حذف بر قامت جرثومه نوكري و حمايت غرب از عروسك منطقه اي آنان كشيد. 
امروز و با حوادثي كه در اين چهل سال اخير چه در ايران و چه در منطقه و چه در جهان رخ نموده است، فهميدن اينكه ارزش مقاومت نسبت به وادادگي و زبوني چه ميزان است نه دشوار است و نه غير ملموس. فقط بايد آلوده نبود تا معيارهاي فرهنگ بودن اين پديده را كه از ديرباز در نظام تفكر شيعه اثر گذار مي نموده لمس نمود و بقولي حسين (ع) گونه عمل نمود. 
اينجاست كه به دولت محترم بايد تذكر داد از فرهنگ مقاومت هوشيارانه درس بياموزد و بجاي امتياز دادن در مذاكرات به دفاع تهاجمي نسبت به حقوق هسته اي ايران اسلامي مبادرت كند
نشست با پوتين در ماههاي آتي ميتواند مباني از دست رفته در بينش گذشته را به كشور بازگرداند و اگر اين رابطه تاكتيكي تعريف نشود و توصيه هاي هماهنگ با اروپا موجب اين نگرش و مقطعي بودن آن نشده باشد ، ما را از خطر سقوط در منجلاب  مذاكرات عزت شكنانه به اقتدار عزتمندانه نائل آورد. 

غزه همينگونه به اقتدار نايل آمد 
غزه با فداكاري مردمش ومسئولينش و باايستادن بر اصولش به پيروزي رسيد . 
غزه به سخن مقام معظم رهبري در ايران گوش جان داد و خدا با او شد. 
غزه برخلاف كرانه باختري كه به مذاكره دلخوش بود به هموزني اعتبارداد. 

بخدا ما اگرچه در مباني مادي عقب مانده تر از غربيم اما در معيار سنجي و بلوغ از غرب كم نداريم و آنچه موجب جلوافتادن آنها در مباني مادي شده ظلم در عقب نگهداشتن ملتهاي ديگر است و خوشبختانه امروز فهم اين امر ثقيل نيست . 

رژيم صهيونستي و حتي به جرات ميتوان گفت فرهنگ حزبي صهيونيزم در جهان تا كنون مواجه با ارزشهاي برآمده از فرهنگ مقاومت و پايداري نبوده است و بيش از آنچه موشك ها آنهارا به تسليم و تزلزل كشانيده است بقا و اعتبار و ارزش اين فرهنگ در منطقه است. 

سعودي و اردن و قطر وحتي خود رژيم صهيونيستي روز به روز به افول در معيارها و ناتواني بيشتردرعقلانيت  ميل ميكنند و همين امر امروز موجب اعتلاي مردم در يمن و حتي بطور نسبي در كرانه باختري هم شده است. 
احدي در منطقه شك و شبهه اي ندارد كه بقاي حكومت سوريه و اعتلاي حزب الله و ايستادگي احزاب شيعي در عراق محصول همين فرهنگ ناب و حسين (ع) معيار است. 
امروز اگر دولت رسماً و با اقتدار بيانيه صادر كند كه بعد از گذشت چهار ماه تنفس در مذاكرات فقط يك هفته به امريكا مهلت خواهد داد كه تصميم خود را در پذيرش شروط ايران اعلام نمايد و الّا با اقتدار و عزتمندي از مذاكرات با كليه طرفهاي مذاكرات ترك مذاكره نموده و اهداف غرب را در تحميل اين همه هزينه به ايران در نشستهاي بي نتيجه و در هتلهاي گران قيمت زيادي خواهانه تلقي خواهد نمود ، يقيناً به فوايد اين تصميم عزت بنيان خواهد رسيد. 

ارزش پيروزي غزه فقط به عقب نشيني رژيم كودك كش صهيونيستي نيست . 
اين پيروزي كمر داعش و داعيه داران مؤسس آنها را هم شكست ومزه آن را به همه كساني كه روزقدس با عمق جان به ميدان آمده و اين پيروزي را مطالبه نمودند چشانيد. 
ما هم اين طعم لذيز و معتبر و قابل حصول را در مذاكرات وقتي حس خواهيم نمود كه بر اصول خود بايستيم و معيار ها و خط قرمزها را پاس بداريم. 
ماهم اين طعم لذيز و معتبر را در نحوه تعامل مثبت با دلسوختگان و دلواپسان نسبت به معيارها خواهيم چشيد. 
ايجاد وحدت در شيوه برخورد نفساً وحدت آفرين است و عزت را در يك پارچه كردن ملت به امت اسلامي باز خواهد آورد. 
دولت اين عقب نشيني از مواضع گذشته را اعتبار اتمام حجت باغرب تلقي نموده و با تصميم بلند و جسورانه اين وحدت كه طعم شيرينش در پيروزي غزه و خروش يمن قريب الوقوع و قابل چشيدن است به مردم هديه فرمايد. 
تو گر به وحدت مستان زنو بپيـوندي
خزانه دار مي و مُهر ساقيان گردي.
والسلام

کد: 500544322

زمان انتشار: شنبه 8 شهریور 1393 10:20 ق.ظ

تعداد نمایش: 608

ثبت نظر

نام

پست الکترونیکی

آدرس

نظر

رتبه

 
مجله صبح
۰ کسب و کار
۰ موفقیت و روانشناسی
۰ زندگی مطلوب
 
۰ منزل
۰ آشپزی
۰ اشتغال و خانه
۰ معرفی
۰ اخبار شما
صبح اقتصاد
۰ آگهی و تبلیغات
۰ تماس با ما
۰ درباره ما
کلیه حقوق این سایت متعلق به روزنامه صبح اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

چهارشنبه, دی 29, 1395 05:30 ب.ظ